Haber

Emlak zenginini teknesinde öldürüp denize atılan 6 sanık yargılanıyor

Bursa’nın Gemlik ilçesinden tekneyle açılan zengin bir gayrimenkul ve taşınır mal olan Yılmaz Sezer’in cesedinin Kocaeli’nin Darıca ilçesi sahilinde bulunmasının ardından cinayet şüphesiyle yargılanan 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bursa 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu Emre Çağlar D. ve Güler Ö, tutuklu sanıklar Göksel Ş, Erdem A, Ali E. ve Ercan A. ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada, 2021 yılında yaşanan olayın ardından sanıklar tarafından Gemlik’e getirilen merhum Yılmaz Sezer’e ilişkin teknelere akaryakıt yükleyen akaryakıt istasyonu müdürü tanık olarak dinlendi.

Söz verilen sanık Emre Çağlar D, pişmanlığını dile getirdi.

Güler O. ise Sezer’in işlerine karışmadığını belirterek, olup bitenden haberi olmadığını iddia etti.

Mahkeme, Sezer’in oğlunun avukatının belgedeki HTS kayıtlarının bilirkişi incelemesi talebini kabul ederek iki sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Pirireis Mahallesi Yelkenkaya Caddesi’nde 19 Eylül 2021’de kıyıda erkek cesedinin bulunmasının ardından çalışma başlatılırken, elleri ve kolları bağlanan kişinin vücudunda yara izleri olduğu belirlendi. yaklaşık 10 gündür denizde kaldığı değerlendirilen kişinin Yılmaz Sezer (78) olduğu öğrenildi.

Sezer’in Gemlik’ten yola çıkan yat ve teknesi olduğu bilgisi üzerine soruşturmayı genişleten ekipler, cesetle aynı yerde vinç mekanizması kırık tahta sandıkta da inceleme yaptı. Kutunun üzerindeki seri numarasından üretildiği yer ve satıldığı kişiler hakkında bilgi alan polis, yapılan teknik inceleme sonucunda yat ve teknenin İstanbul Tuzla’da bir marinaya demirlediğini belirledi. ve fiziksel takip.

Yat limanında yapılan aramada kanlı giysiler, halı, kelepçe ve çöp poşetlerinin içinde ölen kişiye ait olduğu belirlenen bazı malzemeler ele geçirildi. Sakarya, Bursa ve Kocaeli’de düzenlenen operasyonda zanlılar gözaltına alındı. Tutuklanan Emre Çağlar D. ve Güler Ö. ve diğer 4 sanık “tasarlayarak kasten öldürme” ve “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçlarından.

almusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu