Haber

Kahramanmaraş’a gönüllü olarak giden berberler, depremzedeleri ve arama kurtarma ekiplerini traş etti.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar yaşam koşullarını da alt üst etti.

Merkezin üssündeki konutlar başta olmak üzere iş yerleri yıkıldı.

Yardımların devam ettiği Sakarya Berberler Odası’ndan 14 gönüllü berber kente gitti.

“Sonuçta bu bir ihtiyaç”

Kahramanmaraş Milli İrade Meydanı’nda kurulan Kızılay çadırında berberler depremzedeleri ve arama kurtarma çalışmalarına katılanları traş etti.

Sakarya’dan tutunmak için gelen hevesli berber İrfan Kaymaz, “Buraya hizmet etmeye geldik. Ağrıları dindirmeye geldik. Çadırlarda hizmet etmeye çalışıyoruz. Tamamen ücretsiz hizmet veriyoruz. Buraya gönüllü olarak geldik. Vatandaşlar da buraya gelip memnun olduklarını söylüyorlar. Bundan sonra bu bir ihtiyaç. hepsi, temizlik.”söz konusu.

Berber Mirza Küçükkara “Sakarya’dan geldik. Yardım ve motivasyon niyetiyle geldik. Vatandaşlar şu anda mutlu. İnşallah hepsini mutlu edeceğiz.”dedi.

“Maraşlılar Türkiye’ye güvenmeli”

Deprem bölgesindeki çalışmalara yardım eden Can Akova, şunları söyledi:

İlk günden beri buradayız. İlk kez tıraş oluyor. Sakaryalı berberlerimiz burada. Biz de memnunuz, ilk tıraşımızı olalım. Biz de çalışmalara destek için Sakarya’dan geldik. Gece gündüz çalışıyoruz. 1999 beyin sarsıntısını gördük, bu bahiste eğitildik. Maraşlılar tüm Türkiye’ye güvenebilir. Devletimiz burada.

“Allah beterinden korusun”

Furkan Akgün, ailesini şehir dışına gönderdikten sonra işi kendisi tamamlamak için kaldı. “Ailem buradaydı, hepsi hayatta. Başka bir şehre gönderdik. Ben de okumak için buradayım. Babam da burada görev yapıyor. Ben de millete yardım için buradayım. Allah korusun ben de buradayım.” Enkas’taki çalışmalara yardım ediyorum.”söz konusu.

karliova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu